Ce Belgesi ve Ce İşareti nereden alınır

Ce Belgesi ve Ce İşareti nereden alınır

Aralık 16, 2018 Kapalı Yazar: izmir haber

Teknik Kontrol ve Belgelendirme

Yerli sermaye ile kurulan TÜRCERT, yönetim sistem standartlarına göre denetim, gözetim, muayene ve eğitim faaliyetlerinde bulunan bir firmadır. Belgelendirme çalışmaları, eğitim faaliyetleri ve muayene çalışmaları ile siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz. TÜRCENT olarak deneyimli personellerimiz ile müşteri odaklı hizmet sunarak siz değerli müşterilerimizin isteklerini en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Belgelendirme çalışmalarımız da bazı standartlar doğrultusunda hizmet veriyoruz.

Ce Belgesi ve Ce İşareti

Bir ürünün Avrupa ürün mevzuatına uygunluğu ce belgesi ile ifade edilir. Kullanıma hazır olan ürünlere belge verilebilir. Ürünün yer aldığı kategoriye göre belge alma şeması değişir. Bunun yanı sıra ortak bir şema mevcuttur.

Ce işareti ise ürünün AB’nin Yeni Yaklaşım Direktiflerine uygun olarak üretilip belgelendirildiğini göstermek için kullanılan bir işarettir. Yani ürünün insan sağlığı, can ve mal güvenliği, çevre ve tüketicinin korunması noktasında asgari derecede güvenlik koşullarına uygunluğunu gösteren işarettir. Ürünlerinde bu işareti bulunduran firmalar çok yarar görmektedirler. İşaretli ürünü Avrupa Birliği ülkelerinde serbest dolaşım ve pazarlama imkanı bulunur. Ürün kalitesinin başlangıç seviyesi olan işaret ürünün pasaportu gibidir.

Helal Belgesi

Dini inançlarından dolayı gıdalar açısından günaha girmek istemeyen kişilerin gıda üretimi yapan firmaların bu anlamdaki faaliyetlerinden emin olmak istemeleri sonucunda Helal Belgesi gerekliliği ortaya çıkmıştır. Helal gıda sertifikasında temel özellik, ürünün ilk aşamadan son aşamaya kadar İslam ilkelerine uygun olarak üretilmesidir. Bu belgeye sahip firmalar birçok açıdan yarar görebilmektedir. Firmaların ürettikleri ürünler, içerisinde kullandıkları katkı maddeleri, üretim koşulları, temizlik koşulları bağımsız bir denetleme kuruluşu tarafından denetlenmekte sonucunda ise firmanın güvenirliği kanıtlanmış olmaktadır.

Siz de bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız www.turcert.com sitesine girerek detaylı incelemelerde bulunabilir, firmamızla iletişime geçebilirsiniz.